Lista gości – Świat pod lupą

Radosław Gawlik

W latach 80. działał w Ruchu Wolność i Pokój oraz w Solidarności, organizując między innymi protesty w sprawie Huty Siechnice i elektrowni jądrowej w Żarnowcu. Uczestnik rozmów Okrągłego Stołu, jako członek zespołu do spraw ekologii. W latach 1989-2001 poseł na Sejm, wiceminister środowiska w rządzie Jerzego Buzka. Był członkiem Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, Unii Demokratycznej oraz Unii Wolności, z której odszedł w 2004 roku, gdy zaangażował się w tworzenie ugrupowania Zieloni. Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA.

 

Katarzyna Szymielewicz

Prawniczka, działaczka społeczna i publicystka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, zajmującej się problematyką społeczeństwa nadzorowanego. Publikowała na łamach Krytyki Politycznej, Polityki, Gazety Wyborczej, Dziennika Gazety Prawnej oraz The Guardian. Brała udział w pracach nad europejską reformą przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), który to proces został zobrazowany w dokumencie „Democracy” Davida Berneta.

Prowadziła seminarium „Od ‘elektronicznego oka’ do ‘płynnego nadzoru’ – rozmowy o społeczeństwie nadzorowanym” w Instytucie Studiów Zaawansowanych, wykłada także na Uniwersytecie w Gironie w ramach programów „Technology & Security” oraz „Technology & Privacy”. W latach 2011-2016 doradczyni przy Radzie Informatyzacji i Radzie do Spraw Cyfryzacji Ministerstwa Cyfryzacji. Wice-prezeska organizacji European Digital Rights, członkini Rady Akcji Demokracji oraz Rady Programowej Amnesty International Polska, działaczka Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Edwin Bendyk

Jest autorem czterech książek: „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności” (W.A.B., 2002), „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci” (W.A.B, 2004), „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu” (W.A.B, 2009) oraz „Bunt Sieci” (POLITYKA, 2012). Wraz z Jackiem Santorskim i Witoldem Orłowskim opublikował również książkę „Jak żyć w świecie, który oszalał”.  Członek Polskiego PEN Clubu oraz European Council on Foreign Research.

Prowadzi wykłady o kulturze cyfrowej w ramach kierunku „Język i Społeczeństwo” na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, wykłada również w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością. Prowadził seminarium o nowych mediach w Centrum Nauk Społecznych PAN (Graduate School for Social Research), a także, wraz z dr Adamem Ostolskim, seminarium „Geo-polityka nad Wisłą i nie tylko – jak odzyskać ziemię i przyszłość w czasach kryzysu ekologicznego”, we współpracy z fundacją Heinricha Bölla. Jest zastępcą redaktora naczelnego magazynu naukowego „Kultura i rozwój”.

 

Alek Tarkowski

Socjolog, twórca cyfrowych polityk publicznych i badacz społeczeństwa cyfrowego. Współtwórca i prezes Fundacji Centrum Cyfrowe, organizacji typu think-and-do tank budującej w Polsce cyfrowe społeczeństwo obywatelskie. Koordynator Creative Commons Polska oraz European Policy Fellow w organizacji Creative Commons. Współzałożyciel europejskiego stowarzyszenia Communia, działającego na rzecz cyfrowej domeny publicznej, oraz polskiej Koalicji Otwartej Edukacji (KOED). Członek Komitetu Sterującego Internet Governance Forum Polska oraz Rady Programowej School of Ideas SWPS. Absolwent Leadership Academy for Poland (rocznik 2017), w 2016 roku otrzymał tytuł New Europe 100 Challenger. W przeszłości członek Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów (2008-2011), członek Rady Informatyzacji i Rady Cyfryzacji (2011-2016) oraz Junior Fellow w McLuhan Program on Culture and Technology na University of Toronto.

Filiciak, M., Tarkowski, A. (2018). Poland: Where the State Ends, the Hamster Begins. w: Karaganis, J. (red.),“Shadow Libraries. Access to Knowledge in Global Higher Education”, The MIT Press.

Filiciak M., Tarkowski, A. (2018). Czy androidy śnią o sprawiedliwości społecznej? w: “Dwutygodnik”.

Filiciak, M., Tarkowski, A. (2018). Odzyskać technologię, odzyskać przyszłość. w: „Dwutygodnik”.

Future Not Made in the EU (2018). Centrum Cyfrowe.

Tarkowski, A., Wiens, K. (red.) (2016). Global Open Policy Index. Open Policy Network.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Patrycja Wanat

Dziennikarka, reporterka, od 15 lat związana z radiem TOK FM. Wydawała informacje, prowadzi autorskie audycje związane z kulturą, jest laureatką nagrody PISFu, za projekt internetowy „Prześwietlenie” była nominowana do Grand Video Award. Współpracuje z Dzień Dobry TVN, prowadziła również program „dzieje się na żywo” w wp.pl. Pasję związaną z uprawą roślin powoli przekuwa w praktykę, interesuje się bioróżnorodnością, permakulturą i hodowlą kóz.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Monika Styczek-Kuryluk

Prowadzi wraz z mężem 33ha gospodarstwo ekologiczne o profilu roślinnym, w województwie lubelskim. Absolwentka SGGW, specjalizacja rolnictwo ekologiczne na Wydziale Rolnictwa i Biologii. Fundatorka i Prezeska Fundacji Mała Wielka Zmiana, która zajmuje się edukacją ekologiczną i wspiera rozwój gospodarstw ekologicznych w Polsce. Fundacja Mała Wielka Zmiana nawiązała współpracę z ogólnoświatowym ruchem Via Campesina i jest w stałym kontakcie z europejską filią tej organizacji. Prowadzi też rzecznictwo w Ministerstwie Rolnictwa i MSZ na rzecz Deklaracji Praw Chłopskich.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Elżbieta Korolczuk

Socjolożka, kulturoznawczyni i aktywistka na rzecz praw człowieka. Studiowała na Wydziale Psychologii i w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje na uniwersytetach w Göteborgu i Södertörn oraz jako wykładowczyni Gender Studies na UW. W swoich badaniach zajmuje się tematyką płci kulturowej (gender), nowymi formami działalności obywatelskiej, społecznymi ruchami oddolnymi oraz nowymi technologiami reprodukcyjnymi. Wraz z  Renatą E. Hryciuk jest autorką dwóch książek na temat macierzyństwa i ojcostwa w Polsce i Rosji: “Pożegnanie z Matką Polką? Dyskursy, Praktyki i Reprezentacje Macierzyństwa we Współczesnej Polsce” (2012) oraz “Niebezpieczne związki. Macierzyństwo, ojcostwo i polityka” (2015). Jest aktywnie zaangażowana w warszawski Strajk kobiet, należy także do zarządu „Akcji Demokracja”.

Linki do niektórych artykułów Elżbiety Korolczuk:

http://krytykapolityczna.pl/kraj/dziewuchy-dziewuchom-basn-o-pewnej-prywatyzacji-z-nieprostym-moralem/

http://krytykapolityczna.pl/kraj/czarny-piatek-jako-pozegnanie-z-kosciolem/

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Aziliz Gouez

Analityczka, była autorka przemówień dla prezydenta Irlandii

Aziliz w latach 2013-2017 pracowała dla prezydenta Irlandii Michaela D Higginsa jako autorka przemówień, a wcześniej współpracowała z Pascalem Lamy i François Hollandem. Przez wiele lat związana była z Notre Europe/Instytutem Jacquesa Delorsa, gdzie prowadziła badania nad tożsamością europejską i stosunkami UE-Irlandia.

Ukończyła dwie prestiżowe uczelnie, Sciences Po i École des Hautes Études, gdzie uzyskała tytuł magistra antropologii. Podczas swojego pobytu na Uniwersytecie Cambridge badała irlandzki kryzys zadłużenia publicznego. W ostatnim czasie pracowała m.in. nad analizą skutków Brexitu dla Irlandii.

Publikacje:

Ireland on the rocky road to Brexit

Forty years a-growing. An overview of Irish-EU relations

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Alberto Alemanno

Profesor Jean Monnet w HEC Paris

Alberto Alemanno jest naukowcem, działaczem obywatelskim i prawnikiem interesu publicznego. Obecnie naucza prawo UE jako profesor Jean Monet w HEC Paris i jest wykładowcą prawa w NYU School of Law. Pracując nad połączeniem badań akademickich z działalnością publiczną, Alberto kształtuje innowacyjne formy zaangażowania obywatelskiego i aktywizmu w transnarodowej przestrzeni UE poprzez swój startup obywatelski The Good Lobby i EU Public Interest Clinic. Alberto działał w kilkudziesięciu kampaniach oraz strategicznych działaniach prawnych i administracyjnych w UE, wliczając w to Europejską Inicjatywę Obywatelską eliminującą opłaty za roaming, skargę przeciwko dołączeniu przez Barosso do Goldman Sachs i niedawny sprzeciw wobec przyjętego przez UE podejścia do walki z dezinformacją w sieci.

Alberto jest autorem szeregu pozytywnie przyjętych książek i regularnie pisze do światowych gazet. Światowe Forum Ekonomiczne nazwało go Młodych Liderem Globalnym w 2015, a Friends of Europe wybrało go do grupy 40 under 40 – European Young Leaders.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Marta Dzido

Autorka powieści „Ślad po mamie” (2003), „Małż” (2005), „Frajda” (2018) powieści hipertekstowej „Matrioszka” (2013), książki reporterskiej „Kobiety Solidarności” (2016) oraz tekstów drukowanych w antologiach „Wolałbym nie” (2007), „Walka jest kobietą” (2012).

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jako reżyserka i scenarzystka zrealizowała wspolnie z Piotrem Śliwowskim dokumenty: „Paktofonika- hip-hopowa podróż do przeszłości” (2009), „Downtown – Miasto Downów” (2010) (nagrodzony m.in Hollywood Eagle Documentary Award) oraz „Solidarność według kobiet” (2014) – (nagrodzony m.in Beyond Borders – Krzysztof Kieślowski Award i specjalna nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej). Autorka zdjęć do filmu dokumentalnego „Podziemne państwo kobiet” (2009). Obecnie pracuje nad fabularyzowanym dokumentem „Siłaczki”, którego premiera planowana jest na listopad 2018.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Kalypso Nicolaïdis

Dyrektorka Centrum Studiów Międzynarodowych na Oksfordzie

Kalypso Nicolaïdis jest wykładowczynią stosunków międzynarodowych i dyrektorką Centrum Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Oksfordzkim. Kieruje katedrą Studiów nad Europą Południowo-Wschodnią na Oksfordzie i jest członkinią Rady ECFR. Wcześniej była profesorem w Kennedy School of Government Universytetu Harvardzkiego i Emil Noel-Straus Senior Fellow w NYU Law School. W latach 2008-2010 była członkinią tzw. Grupy Refleksji nad przyszłością Europy do 2030 r. pod przewodnictwem Felipe Gonzelza i pod egidą Rady Europejskiej. Służyła również jako doradca ds. Europejskich dla George’a Papanderou w latach 90. i na początku lat dwutysięcznych, dla rządu holenderskiego w 2004 r., a także dla rządu brytyjskiego, Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, OECD i UNCTAD. Regularnie pisze o stosunkach międzynarodowych, zarządzania globalnego, etyki handlu, prawa i promocji demokracji, a także o wewnętrznych i zewnętrznych aspektach integracji Europejskiej. Jej ostatnie książki to Echoes of Empire: Memory, Identity and Colonial Legacies, Normative Power Europe Revisited i European Stories: Intellectual Debates on Europe in National Context.

 

Mark Galeotti

Wykładowca Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Pradze

Dr Mark Galeotti od lat 80. bada historię Rosji i jej problemy bezpieczeństwa. Wykształcony w Cambridge i LSE, obecnie prowadzi badania naukowe w Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Pradze, gdzie koordynuje działania Centrum Europejskiego Bezpieczeństwa. Jest również dyrektorem firmy konsultingowej Mayak Intelligence. W przeszłości wykładał w Centre of Global Affairs w New York University, był dyrektorem Wydziału Historii w Uniwersytecie Keele w Wielkiej Brytanii, doradzał brytyjskiemu Foreign Office, wykładał gościnnie na MGIMO (Moskwa), Uniwersytecie Karola (Praga) i w Rutgers (Newark) oraz pracował jako visiting Fellow w ECFR.

Jest autorem m.in. ‘Spetsnaz: Russia’s Special Forces’ i ‘The Vory: Russia’s super mafia’ oraz był redaktorem ‘The Politics of Security in Modern Russia’ i ‘Russian & Soviet Organized Crime’. Regularnie pisze do Jane’s Intelligence Review, Oxford Analytica, Business New Europe i innych mediów.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Karolina Wigura

Socjolożka, historyczka idei, dziennikarka i członkini Rady ECFR. Prowadząca sekcji politycznej w Kulturze Liberalnej i wykładowczyni w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała nauki polityczne, socjologię i filozofię na UW oraz na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. W swoich badaniach koncentruje się na kwestiach etyki, pamięci oraz tożsamości w teorii socjologiczno-politycznej. W 2011 roku opublikowała artykuł “Wina narodów. Przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki”. Jest laureatką nagrody Grand Press 2008 za jej wywiad z Jürgenem Habermasem, “Europa w przedśmiertnym paraliżu”.

Linki do niektórych artykułów Wigury

https://eu.boell.org/en/2014/07/24/poland-europe-and-forgiveness-political-strategy-after-world-war-ii

“Dämonologie. Polen vor vier verlorenen Jahren“ Osteuropa Heft 1-2/2016, S.109-117
„Die ausgebrannte Generation. Präsidentschaftswahlen in Polen 2015“ Osteuropa Heft 4/2015, S.47-55

 

Flavia Kleiner

Aktywistka i założycielka Operation Libero

Flavia Kleiner jest szwajcarską studentką i aktywistką, która w marcu 2016 roku przyciągnęła uwagę opinii publicznej organizując Operation Libero – kampanię przeciwko ultraprawicowej SVP (Szwedzkiej Partii Ludowej). SVP zaproponowało przeprowadzenie referendum na temat na temat możliwości usuwania z kraju cudzoziemców, którzy złamali prawo. W odpowiedzi, Operation Libero zapoczątkowało szeroko zakrojoną i udaną kampanię, w rezultacie której inicjatywa SVP została całkowicie odrzucona.

Operation Libero, a wraz z nią Kleiner, w dalszym ciągu promuje swoją wizję bardziej otwartej i liberalnej Szwajcarii, między innymi zabierając głos w licznych kampaniach, w tym na rzecz równości małżeńskiej.

 

Andrzej Hałasiewicz

Socjolog wsi i ekonomista, łączący teorię z praktyką. Wieloletni pracownik Zakładu Socjologii Obszarów Rustykalnych Instytutu Socjologii UMK w Toruniu oraz Ministerstwa Rolnictwa, gdzie m.in. organizował Departament Pomocy Przedakcesyjnej i Funduszy Strukturalnych, a także koordynował przygotowanie strategii strukturalnej rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa (1999), programu SAPARD oraz Krajowy Program Rozwoju Wsi na lata 2007-15. Ekspert w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2011-13. Stały Przedstawiciel Polski przy FAO w latach 2014-16, a w latach 2015-17 członek Komitetu Programowego FAO. Od sierpnia 2017 r. kieruje zespołem ekspertów projektu realizowanego dla ministerstwa rolnictwa w Ankarze.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

prof. Jan Zielonka

Jan Zielonka jest profesorem Europeistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim i profesorem w St. Antony’s College. Wcześniej wykładał na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie w Leiden, w Instytucie Europejskim Uniwersytetu we Florencji. Profesor Zielonka napisał do tej pory 18 książek, m. in. „Czy Unia Europejska jest skazana na porażkę?”, „Europa jako Imperium”, „Natura Rozszerzonej Unii Europejskiej”, a także „Europa w Perspektywie Komparatystycznej”. Jego najnowsza książka, „Kontrrewolucja. Liberalna Europa w Odwrocie” ukazała się w 2018 roku.

Lista artykułów:

Liberałowie przegięli

Yes, you will suffer as well

Europe is no longer safe

Jeżeli ktoś mówi, że wyborca zgłupiał, to dla mnie nie jest demokratą

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Michał Paliński

Ekonomista badający wpływ nowych technologii na gospodarkę i społeczeństwo. Prowadzi badania w obszarze ekonomii prywatności w sieci oraz przyszłości internetu w ramach projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komisję Europejską. Doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW oraz analityk w Digital Economy Lab UW.

Publikacje:

Mazur J., Paliński M., Sobolewski M. (2017). GDPR: A Step Towards a User-centric Internet? ”Intereconomics”, 52(4).

Sobolewski M., Paliński M. (2017). How much consumers value on-line privacy? Welfare assessment of new data protection regulation (GDPR), WNE Working Papers, 17(246).

Śledziewska K., et al. (2017). Przewodnik po Jednolitym Rynku Cyfrowym dla MŚP. DELab UW.

Paliński M. (2016). Przyszłość pracy: między „uberyzacją” a automatyzacją. Raport DELab UW.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Aleksandra Przegalińska

Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Ralf Fücks

Były Prezes Fundacji im. Heinricha Bolla

Absolwent nauk społecznych, politycznych i ekonomii, aktywny w ruchach studenckich w Heidelbergu i Bremie. Od 1982 roku jest członkiem Partii Zielonych w Niemczech.

Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, problematyki państwa opiekuńczego, migracji oraz integracji europejskiej. Publikuje szeroko w gazetach i czasopismach międzynarodowych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, sprawach europejskich i polityce międzynarodowej. Autor m.in. książki Intelligent Wachsen (Inteligentny wzrost, 2013), której polskie wydanie pt.: „Zielona rewolucja” ukazało się właśnie w serii Biblioteki Alternatyw Ekonomicznych „Le Monde diplomatique – edycja polska”.

Publikacje:

Zielony New Deal
Nowe podejście do rozwiązania kryzysu rosyjsko-ukraińskiego
Kryzys uchodźczy – egzamin z człowieczeństwa i sprawdzian polityczny dla Europy

 

Sylvie Kauffmann

Dziennikarka, redaktorka Le Monde

Sylvie Kauffmann zdobyła dyplomy w Paryskim Centrum Treningowym dla Dziennikarzy, Instytucie Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Aix-en-Provence, Wydziale Prawa Uniwersytetu Provence Aix-Marseille oraz Uniwersytetu Deusto w Bilbao.

W 1979  rozpoczęła pracę dla Agencji French-Presse jako korespondentka zagraniczna, relacjonując z wielu miejsc na świecie. Osiem lat później, dołączyła do Le Monde jako moskiewska korespondentka gazety. Wkrótce została korespondentką dla Wschodniej i Środkowej Europy, co umożliwiło jej dokumentowanie upadku komunizmu i przemian demokratycznych. W 1993 Kauffmann została przeniesiona do Stanów Zjednocznonych, gdzie pracowała jako korespondentka w Waszyngtonie, a później szefowa biura w Nowym Jorku. W 2002 roku napisała nagradzaną serię artykułów o życiu w Stanach Zjednoczonych po atakach z 11 września.

 

Agnieszka Lichnerowicz

Szefowa redakcji zagranicznej Radia TOK FM i prowadząca program Światopodgląd

Jako reporterka, relacjonowała wybory, konflikty i międzynarodowe spotkania podczas szczytów na całym świecie (podróżowała m.in. do Rosji i Gruzji, na Białoruś i Ukrainę, do ogarniętej tzw. Arabską Wiosną Afryki Północnej oraz do przechodzącej transformację Mjanmy). Jest m.in. laureatką Nagrody PAP im. R. Kapuścińskiego. Współprowadzi program “Poczytalni”. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej.

 

Warsztaty, w których bierze udział mówca:

 

Piotr Buras

Dyrektor Warszawskiego Biura European Council on Foreign Relations

Piotr Buras jest dziennikarzem, autorem publikacji oraz ekspertem w dziedzinie niemieckiej oraz europejskiej polityki. W latach 2008-2012 pracował jako publicysta Gazety Wyborczej na stałe mieszkając w Berlinie. Swoją karierę zaczął pod koniec lat 90 w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, jednym z pierwszych polskich think-tanków.

W czasie swojej kariery pracował także w Instytucie Studiów o Niemczech Uniwersytetu w Birmingham oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Piotr Buras był także visiting fellow w Stiftung Wissenschaft und Politik w Berlinie. Jego ostatnia książka “Muzułmanie i inni Niemcy. Republika berlińska wymyśla się na nowo” została opublikowana w 2011 roku.

Publikacje:

After Tusk: Poland in Europe 
The EU’s silent revolution

 

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Dyrektorka forumIdei w Fundacji Stefana Batorego

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz jest dyrektorką Programu „forumIdei” w Fundacji Stefana Batorego. W latach 2012-2014 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a w 2014-2016 pełniła funkcję ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej jako pierwsza kobieta na tym stanowisku

W 1994 r. ukończyła studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie pracowała w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Była zastępczynią dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich, gdzie kierowała również Departamentem Rosyjskim.

 

Irene Hahn-Fuhr

Dyrektorka Przedstawicielstwa Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie

Irene Hahn-Fuhr kieruje Przedstawicielstwem Fundacji Heinricha Bölla w Warszawie od początku 2014 roku. Jako politolożka z wykształcenia zajmuje się społecznymi aspektami procesów demokratyzacji, integracją europejską oraz stosunkami międzynarodowymi. Wcześniej w Instytucie Polityki Europejskiej (IEP), na Uniwersytecie Europejskim Viadrina oraz w Niemieckiej Radzie do Spraw Zagranicznych (DGAP) badała przede wszystkim procesy zachodzące w Europie Środkowo-Wschodniej oraz stosunki polsko-niemieckie. Była także doradczynią frakcji Związek 90/Zieloni ds. polityki europejskiej w Bundestagu. Irene Hahn-Fuhr jest wice-prezeską Związku Strategii Integracji Europejskiej (EISA).

Publikacje:

 
Facebook

3 months ago

Świat pod Lupą

Świat pod Lupą 2018. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe - to już historia. Dziekujemy, że z nami byliście. Mamy nadzieję, że były to dwa inspirujące dni.
Niebawem udostępnimy nagrania naszych debat.
I zapraszamy za rok!
...

View on Facebook
Flickr
MixCloud
You Tube